مراکز تحقیقاتی

18فروردينتخصیص هزار تخت نقاهتگاهی برای مراقبت از مبتلایان به کرونا در دانشگاه بقیه‌الله (عج)
  • 5028
  • .
  • .

 

معاون آموزش دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) گفت: مرکز مراقبت درمانی شهید سپهبد سلیمانی با ظرفیت هزار تخت نقاهتگاهی در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) به بهره‌برداری رسید.
 

  • تخصیص هزار تخت نقاهتگاهی برای مراقبت از مبتلایان به کرونا در دانشگاه بقیه‌الله (عج)

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری تسنیم، دکتر عبادی معاون آموزش دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) با اشاره به تاسیس مرکز مراقبت‌های درمانی شهید سلیمانی در این دانشگاه اظهار کرد: با توجه به لزوم مراقبت‌های درمانی از بیماران مبتلا به کرونا در جهت قطع زنجیره انتقال ویروس، دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) احساس تکلیف کرد تا نقاهتگاهی را برای همین منظور تاسیس کند.

وی ادامه داد: مرکز مراقبت درمانی شهید سپهبد سلیمانی با همین هدف و با ظرفیت هزار تخت نقاهتگاهی ظرف مدت کوتاهی با کار شبانه روزی به مرحله بهره‌برداری رساندیم.

وی با بیان اینکه 50 درصد ظرفیت این نقاهتگاه به نیروهای مسلح و 50 درصد دیگر آن به سایر اقشار مردم اختصاص می‌یابد افزود: طبق توافقنامه‌ای که با بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران منعقد کردیم، مقرر شد بخشی از ظرفیت این نقاهتگاه به ظرفیت 120 تخت در اختیار بیماران تحت درمان بیمارستان‌های این دانشگاه قرار بگیرد و این ظرفیت تاسقف 500 تخت نیز قابل افزایش است.

عبادی اعلام کرد: پذیرش بیمار در مرکز مراقبت‌های درمانی شهید سلیمانی از روز سه شنبه 27 اسفندماه آغاز شده است.
عبادی در پایان با تاکید بر لزوم آگاه‌سازی مردم نسبت به مراقبت‌های پس از بهبودی بیماران مبتلا به کرونا خاطرنشان کرد: این آگاه‌سازی عمومی باید هرچه سریع‌تر صورت بگیرد تا زنجیره انتقال بیماری قطع شود.

 
كلمات كليدي : دانشگاه بقیه الله الاعظم , نقاهتگاه , کرونا
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر

ساختار و مراکز

لینک های مرتبط

مجلات دانشگاه

.کلیه حقــوق این وبسایت بــرای دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله محفوظ می باشد