آخرین اخبار و اطلاعیه ها

15بهمنکنکوری های 1400 بخوانند
  • 84546
  • .
  • .


با توجه به شروع ثبت نام آزمون سراسری سال 1400 در پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور، موارد زیر به اطلاع کلیه داوطلبان تحصیل در این دانشگاه، می رسد:
*پرسش های متداول داوطلبان ورود به دانشگاه علوم پزشکی بقیه ا...(عج) در آزمون سراسری سال 1400سازمان سنجش*

ـ آیا پذیرش در دانشگاه علوم پزشکی بقیه ا...(عج) نیازمند ثبت نام جداگانه است؟ آیا نیازی به تکمیل فرم پیش ثبت نام در سایت دانشگاه (بجز ثبت نام کنکور در سایت سازمان سنجش) وجود دارد؟
خیر- پذیرش در این دانشگاه همانند سایر دانشگاههای دولتی و روزانه بوده و داوطلبان می بایست هنگام انتخاب رشته، کد رشته-محل های دانشگاه علوم پزشکی بقیه ا...(عج) را از دفترچه راهنمای انتخاب رشته، انتخاب نمایند. لذا هیچگونه فرم پیش ثبت نام یا گزینه و تیک علاقمندی موقع ثبت نام در سایت سازمان سنجش یا سایت دانشگاه در این رابطه وجود ندارد.

ـ رشته هایی که از آزمون سراسری پذیرش دانشجو دارند، کدامند؟
این دانشگاه در رشته هایی نظیر پزشکی، داروسازی، پرستاری، مهندسی بهداشت محیط و کاردانی فوریت های پزشکی پذیرش دانشجو خواهد داشت که عناوین و ظرفیت رشته ها، متعاقبا در دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسری منتشر خواهد شد.

ـ  آیا دانشگاه بقیه ا...(عج) در کنکور 1400، پذیرش دانشجوی خانم هم دارد؟
بله. این دانشگاه در برخی رشته های تحصیلی ، در آزمون سراسری سال 1400 پذیرش دانشجوی خانم نیز خواهد داشت.

ـ داوطلبان ورود به دانشگاه بقیه ا...(عج) چه شرایطی را باید دارا باشند؟
شرایط و ضوابط دانشگاه علوم پزشکی بقیه ا...(عج) در دفترچه راهنمای سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد. لیکن به اطلاع داوطلبان محترم این دانشگاه می رساند کلیه پذیرفته شدگان و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بقیه ا...(عج) از ابتدای ورود بصورت بورسیه به استخدام رسمی سپاه پاسداران درآمده و پس از فارغ التحصیلی نیز در مراکز درمانی مورد نظر، مشغول به کار خواهند شد.
ضمنا زمان فراخوان مصاحبه و گزینش داوطلبان نیز، بعد از اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری (در تابستان1400) ، از طریق سایت سازمان سنجش و سایت این دانشگاه اطلاع رسانی خواهد شد که پذیرفته شدگان نهایی، از میان واجدین شرایط مصاحبه و گزینش خواهند بود.

_ حداقل رتبه یا تراز علمی برای ورود به این دانشگاه باید چقدر باشد؟
باتوجه به وضعیت پذیرفته شدگان سالهای قبل، حداقل تراز علمی (نمره کل) برای رشته های پزشکی و داروسازی حداقل 9500 و برای رشته های کارشناسی حداقل 8000 و برای رشته های کاردانی نیز دارندگان نمره علمی حداقل 7000 شانس قبولی خواهند داشت.

شماره تماس جهت کسب اطلاعات بیشتر:
87555477  021
  87555131  021

 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیــو

ساختار و مراکز

لینک های مرتبط

مجلات دانشگاه

.کلیه حقــوق این وبسایت بــرای دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله محفوظ می باشد