اخبار و اطلاعیه ها

15اسفندتاکید دکتر حسن ابوالقاسمی بر افزایش فضای سبز دانشگاه بقیه الله
  • 405
  • .
  • .

با هدف ترویج فرهنگ درختکاری، تاکید بر اهمیت حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی مراسم کاشت درخت در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) برگزار شد.

دکتر حسن ابوالقاسمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله در حاشیه این مراسم در خصوص اهمیت حفظ و احیاء منابع طبیعی و فرهنگ درختکاری  به خبرنگار روابط عمومی دانشگاه گفت: فضای سبز به عنوان جزء ضروری و لایفنک محیط های بهداشتی و درمانی هستند.

وی ادامه داد: فضاهای سبز مراکز بهداشتی درمانی باید به گونه ای طراحی شده باشد تا غم و استرس بیماران و همراهان آنها در ساعت هایی که در بیمارستان حضور دارند کاهش پیدا کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله عنوان کرد: علاوه بر این فضای سبز مناسب می تواند از کاهش روحیه کادر درمان جلوگیری کند، به همین خاطر در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله بحث فضای سبز،  مورد تاکید قرار گرفته است تا علاوه بر بیماران،همراهان و کادر درمان، دانشجویان نیز با نشاط بیشتری در این محیط دانشگاهی و درمانی و بهداشتی حضور پیدا کنند.

در این مراسم که با حضور دکتر حسن ابوالقاسمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله، دکتر ابراهیم متولیان جانشین رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج)، دکتر حسین صمدی نیا رئیس بیمارستان فوق تخصصی بقیة الله الاعظم(عج) و جمعی از پرسنل دانشگاه برگزار شد، با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب با کاشت چندین اصله درخت میوه بر اهمیت حفظ و احیاء منابع طبیعی و فرهنگ درختکاری تأکید شد.

رهبر انقلاب از سال ۱۳۹۵ و پس از دریافت نامه مردمی با مضمون پیشنهاد کاشت درخت میوه، به جای درخت کاج و سرو و چنار، درخت میوه می کارند.

در بخشی از این مراسم، دکتر حسن ابوالقاسمی از چند خانواده شهید مدافع سلامت تقدیر کرد.

علاوه بر این در بخش دیگر این مراسم ، از کارکنان واحد فضای سبز دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله تقدیر شد.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر

ساختار و مراکز

لینک های مرتبط

مجلات دانشگاه

.کلیه حقــوق این وبسایت بــرای دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله محفوظ می باشد