اخبار و اطلاعیه ها

9اسفندجزئیات همایش آگاهی رسانی امنیت سایبری
  • 346
  • .
  • .


اولین همایش آگاهی رسانی امنیت سایبری کارکنان دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) در دو روز یکشنبه و سه شنبه (هفتم و نهم اسفندماه) در سالن همایش صدرا، به همت مدیریت فاوای‌ دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) برگزار می شود.

مطالب مطرح شده در این کارگاه با بهره گیری از سرفصل های آزمون بین المللی CSCU تهیه شده بود.

دوره الزامات امنیت کاربران یا کاربری امن کامپیوتر (CSCU : Certified Secure Computer User) یکی از دوره های مقدماتی امنیت شرکت EC-Council با با کد آزمون CSCU – 112-12  است که کلیات و مبانی امنیت را برای کاربران رایانه آموزش داده و دانش پذیر را آماده می کند تا با تهدیدات موجود در فضای شبکه، اینترنت و رسانه های مجازی آشنا شده و با رعایت یک سری اصول ایمن سازی، از اطلاعات با ارزشی که در اختیار دارد محافظت کند.
دکتر  منصور فرزین فر مدیر فاوای‌ دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله در خصوص این دوره به خبرنگار روابط عمومی دانشگاه گفت: امروزه اکثر داده ها و اطلاعات سازمان ها و اشخاص بر روی فضای مجازی قرار می‌گیرد، به عبارت دیگر فضای سایبر زیست بوم دوم افراد شده است.

وی افزود: حفاظت از این داده ها و اطلاعات باید در اولویت قرار گیرد، به همین منظور باید کاربران نسبت به تهدیدات و حملات سایبری دانش کافی داشته باشند تا بتوانند از داده های ارزشمندی که روی سیستم ها، شبکه ها و گوشی های تلفن همراهشان وجود دارد صیانت کنند.


فرزین فر عنوان کرد: به همین منظور دوره ای تحت عنوان امنیت کاربران را در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) طراحی کردیم تا پرسنل با بخشی از تهدیدات و مباحث پیرامون فضای مجازی آشنا شوند تا بتوانند از  داده های شخصی و سازمانی در فضای سایبر صیانت کنند.


مدیر فاوای‌ دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله با اشاره به استاندارهای بین المللی این دوره، در خاتمه افزود: سعی کردیم  دوره CSCU را به صورت مختصر و در 13 سرفصل در این کارگاه ارائه کنیم.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر

ساختار و مراکز

لینک های مرتبط

مجلات دانشگاه

.کلیه حقــوق این وبسایت بــرای دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله محفوظ می باشد