اخبار و اطلاعیه ها

22ارديبهشتبرگزاری مراسم گرامیداشت «مقام استاد» در دانشگاه بقیه‌‌الله (عج)
  • 276
  • .
  • .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ صبح امروز مراسم تجلیل از اساتید دانشگاه با عنوان «مقام استاد» با حضور سردار فدوی جانشین فرمانده کل سپاه، دکتر ابوالقاسمی رئیس دانشگاه، دکتر اصلانی رئیس اسبق دانشگاه و جمعی از مسئولان دولتی و دانشگاهی در سالن صدرا برگزار شد. دکتر ابوالقاسمی در این مراسم به بیان اهمیت جایگاه پزشک در جامعه پرداخت و ارج نهادین به جایگاه اساتید را بر اهالی علم و دانش لازم دانست. سخنرانی بعدی برنامه سردار فدوی بود که ایشان ضمن تبریک این روز به اساتید و معلمان، اظهار داشت: قدر و عظمت بسیاری در اسلام برای شأن و جایگاه معلمی لحاظ شده است که این نشان می‌دهد همواره و در هر شرایطی و جایگاهی باید قدردان تلاش‌های معلمان و اساتید باشیم.

ایشان ‌افزود: امروز ۴۳ سال از عمر انقلاب اسلامی می‌گذرد؛ انقلابی که شاید کسی تصور نمی‌کرد به پیروزی برسد، به همین دلیل به محض پیروزی انقلاب و از همان روز اول شکل‌‍گیری نطام جمهوری اسلامی ایران، دشمنان جنگ و دعوا را به شکل‌های مختلف علیه مردم کشورمان آغاز کردند؛ اما اکنون در مقایسه با سال‌های اول انقلاب و حتی دو سال قبل قابل مقایسه نیستیم.

جانشین فرمانده کل سپاه ‌ادامه داد: در عوامل مادی توان ما از جبهه دشمن بسیار پایین‌تر و غیر قابل مقایسه است و این نشان می‌دهد در هیچ حوزه‌ای حتی در رابطه با دانش هم نمره عددی ما نسبت به آنها بسیار پایین‌تر است؛ اما نتیجه را چون خداوند گفته من رقم ‌می‌زنم، بسیار متفاوت است البته به شرط آن‌که تکالیف تعیین شده از سوی خداوند را به درستی انجام دهیم و این نتیجه را ما در طول این ۴۳ سال عمر انقلاب به دفعات مشاهده کردیم.

وی تصریح کرد: توان نظامی‌ آمریکا بر اساس توان دریا‌پایه است و بر اساس قوانین بین‌المللی دریا نوردی شناورها می‌توانند تا ۱۲ مایلی ساحل هر کشوری تردد کنند؛ حال با توجه به این موضوع و اینکه توان دریا‌پایه آمریکا بالاترین تجلی توان نظامی آنها است؛ اما بیشترین حقارت را هم داشته‌اند که این هم توسط نیروی دریایی سپاه به آنها وارد شده به همین دلیل آنها از ایران به دادگاه لاهه شکایت کردند که شکایت آنها حاوی ۱۱۰ هزار صفحه است.

سردار فدوی تاکید کرد: حدود ۸۷ کشور در جنگ ‌تحمیلی پشتیبان ارتش بعث عراق بودند؛ اما این پشتیبانی برای آنها نتیجه‌ای به دنبال نداشت؛ به عبارت دیگر کار علمی آسان‌تر از کار سخت حضور در میدان جنگ است؛ به عبارت دیگر وقتی توانستیم در جنگ سخت عراق با ایران نتایج خیلی خوبی را به دست آوریم در حوزه علمی که خطرات آن نسبت به آنچه عنوان شد به مراتب باید نتایج بهتری کسب کنیم و این توانمندی را داریم.

وی سپس در خصوص هدفمند کردن پرداخت یارانه توسط دولت فعلی هم بیان داشت: این ‌کاری که رئیس جمهور کرد باید از زمان ریاست جمهوری هاشمی اجرا می‌شد؛ اما هیچ کدام از دولت‌ها تاکنون جرات انجام آن را نداشتند؛ در حالی که طبق قانون باید این کار صورت می‌گرفت؛ حال اینکه رئیسی انجام داد بواسطه عمل به وعده قرآنی مبنی بر اعتماد به خداوند بود.

سپس دکتر اصلانی رئیس سابق دانشگاه نیز سخنانی را ایراد فرمود که در این سخنان توجه به دانشجویان را امری مهم برشمرد و از مسئولان خواست تا برای حفظ سرمایه‌های علمی و انسانی کشور تلاش بیشتری کنند.

در خاتمه این برنامه نیز از منتخبین دانشگاهی و عقیدتی دانشگاه تجلیل به‌عمل آمد.

 

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر

ساختار و مراکز

لینک های مرتبط

مجلات دانشگاه

.کلیه حقــوق این وبسایت بــرای دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله محفوظ می باشد