اخبار و اطلاعیه ها

13شهريوربرگزاری آزمون بورد تخصصی بیهوشی کشور در دانشگاه بقیه‌الله (عج)
  • 333
  • .
  • .

خلاصه متن : دومین آزمون بورد تخصصی بیهوشی کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله (عج) در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ از صبح امروز دومین آزمون بورد تخصصی بیهوشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با حضور 125 پزشک متخصص بیهوشی و با روش آسکی در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) در حال برگزاری است.

آزمون آسکی یک آزمون ارزیابی صلاحیت بالینی است که به صورت عینی در ایستگاه‌‌های مختلف سازماندهی می‌‌شود.

دکتر ولی‌اله حسنی؛ رئیس بخش بیهوشی بیمارستان حضرت رسول (ص) با بیان اینکه شرکت‌کنندگان این دوره پزشکان متخصص بیهوشی سراسر کشورند، گفت: 263 پزشک در آزمون کتبی شرکت کرده‌اند که از این تعداد 94 نفر قبول شدند و به این مرحله راه یافته‌اند.

وی افزود: 31 پزشک بیهوشی نیز مردودین سال گذشته هستند که برای بار دوم در این آزمون شرکت می‌‌کنند.

حسنی با اشاره به اینکه پزشک بیهوشی نقش مهمی در حفظ جان بیمار دارد گفت: پزشک بیهوشی باید مهارت‌های علمی و عملی کار با دستگاه‌های حساس بیهوشی را به خوبی فراگیرد، از این رو آزمون امروز بر اساس استاندارد‌های جهانی طراحی شده است.

گفتنی است دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) این آزمون را به‌صورت الکترونیک برگزار کرده است؛ سرعت در اعلام نتایج و عدم مداخله کاربران از ویژگی های برگزاری آزمون به روش الکترونیک است.

دبیر بورد تخصصی بیهوشی وزارت بهداشت میزبانی دانشگاه علوم پزشکی بقیه ا...(عج) را مطلوب ارزیابی نمود و همکاری این دانشگاه در برگزاری این آزمون را خوب توصیف کرد

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر

تهران ، میدان ونک ، خیابان ملاصدرا

88040060

ساختار و مراکز

لینک های مرتبط

مجلات دانشگاه


.کلیه حقــوق این وبسایت بــرای دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله محفوظ می باشد