اخبار و اطلاعیه ها

21خردادحضور سردار فرماندهی کل سپاه در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج)
  • 3173
  • .
  • .

خلاصه متن : شما باید در جهان نمونه باشید در شریعت اسلامی و آموزه های قرآن کریم به ما تعلیم داده اند شما باید الگویی برای همه خلق باشید و این اسوه بودن در رفتار و گفتار باید جزو اولویت های اساسی ما باشد .به گزارش روابط عمومی دانشگاه ،سردار سرلشگر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه که در جمع مدیران و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) سخن می گفت با ابراز مطالب خود افزود : البته این شاید در نگاه اول آرمانگرایانه باشد ولی در واقع باید جهت کلی حرکت ما به این سمت و سو  باشد که جزو بهترین ها بودن باید اساس کار ما قرار گیرد ، چرا که ما برای دوم شدن خلق نشده ایم و این اگر نگرش اساسی و جدی ما باشد حرکات و رفتار ما براساس آن شکل خواهد گرفت .
فرمانده کل سپاه افزود : اصلاً انقلاب اسلامی وقوع پیدا کرد تا تحولی بنیادین در عالم و آدم ایجاد کند و واقعیت ها را مبدل به حقیقت کرده و حقایقی منطبق برحق ایجاد نماید .
سردار سلامی گفت : ما در مسیر گام دوم انقلاب اسلامی براساس تدابیر مقام معظم فرماندهی کل قوا هستیم و گام دوم انقلاب اساساً برای تشکیل تمدن اسلامی است و این بدست ما باید محقق شود و آن تمدنی است که در آن اخلاق ، معنویت ، اقتصاد ، سیاست ، هنر ، علم و ... به شکل برجسته و غلبه یافته و منطبق بر حقیقت اسلام  ظهور و بروز پیدا کند .
سردار سلامی در ادامه با اشاره به نقاط درخشان در تاریخ علم اسلامی و تمدن عظیم مسلمانان ابراز داشت : ابن میثم ها ، خوارزمی ها ، رازی ها ، ابن سیناها ، ابن خلدون ها ، کندی ها و بسیاری از دانشمندان برجسته جهان سالها جلو تر از دانشمندان غربی موفق به کشف بسیاری از حقایق علمی جهان شدند و در رشته های مختلف که پایه و اساس رنسانس در اروپا بر اساس همین تلاشهای دانشمندان مسلمان در دوران درخشان تمدن اسلامی در آن زمان بود .
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تقدیر و تشکر از تلاشهای همه مسئولین ، اعضاء هیئت علمی و کارکنان و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) در فراز و نشیب های مختلف در این بیش از دو دهه از تاسیس این دانشگاه پرافتخار گفت : شما بخش مهمی از مسیر اعتلای علمی و دانش و فن آوری در حوزه سلامت و پزشکی در تمدن اسلامی آینده هستید و این مهم باید به دست شما تحقق پیدا کند و این مسئله سخنرانی و شعار نیست و شدنی است و صد البته جهاد علمی و عملی شبانه روزی را می طلبد .
ایشان با اشاره به مقوله مهم سبک زندگی اضافه نمود: دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج)باید در ترویج بخش سلامت سبک زندگی ایرانی اسلامی سرآمد باشد چرا که با پیاده شدن این مدل در جامعه از وقوع و نشر بسیاری بیماریها پیشگیری خواهد شد.
سردار سلامی بیان داشت : طبق آیه شریفه قرآن کریم باید باور قلبی داشته باشید که شما برترید و افق دید خود را در دانشگاه و بیمارستانها در ارائه خدمات سلامت  جهانی ببینید ، باید  با تلاش جهادی فاصله بین حرف و عمل را روز بروز کمتر نمایید .
سردار سلامی ادامه داد : در حوزه علوم پزشکی شما باید به جایی برسید و سیمایی از دانشگاه سپاه در علوم پزشکی را ترسیم که دلهای همه مشتاقان علوم پزشکی در کشور و حتی دنیا را جذب نموده و براستی سرآمد علم طب در دنیا باشید و توانایی اسلام عزیز را برحاکمیت بر جهان را به جهانیان به عینه نشان داده و بدانید برای رسیدن به مرجعیت علمی که خواسته  رهبری فرزانه انقلاب است باید افق خود را بلند ببینید.
سردار سلامی در پایان گفت : پزشکان مسلمان باید منبع پایان ناپذیر امید باشند چون به قدرت لایزال الهی متصل هستند و در دیدگاه شریعت اسلامی شما اگر یک انسان حتی غیر مسلمان را از مرگ نجات دهید انگار همه بشریت را زنده کرده اید  و این بسیار ارزشمند و اهمیت علم پزشکی و طب را به واقع نشانگر است .
انشاءالله دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) روز بروز درخشان تر و مقتدر تر برای سپاه ، کشور و انقلاب اسلامی در جهان بدرخشد و منشأ تحولات بزرگ باشد .
شایان ذکر است در این دیدار دکتر علیرضا جلالی ریس دانشگاه  در ابتدا با گزارشی از مهم ترین دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) در حوزه های آموزشی ، تحقیقاتی و درمانی به بیان چالشهای کلان و طرح برخی پیشنهادات بهبود در این حوزه پرداخت.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر

تهران ، میدان ونک ، خیابان ملاصدرا

88040060

ساختار و مراکز

لینک های مرتبط

مجلات دانشگاه


.کلیه حقــوق این وبسایت بــرای دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله محفوظ می باشد