روز استاد
دکتر جلالی در مراسم گرامیداشت مقام استاد: دانشگاه ما باید تلاش کند تا خود را به دانشگاه در تراز انقلاب نزدیک کند به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج)؛ مراسم گرامیداشت مقام استاد در سالن همایش های صدرا با حضور اعضای هیئت علمی دانشگاه برگزار شد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج)؛ مراسم گرامیداشت مقام استاد در سالن همایش های صدرا با حضور اعضای هیئت علمی دانشگاه برگزار شد.
دکتر جلالی، رئیس دانشگاه بقیه الله (عج)، ضمن تبریک میلاد حضرت قائم (عج) و روز معلم گفت: ان شا الله همه ما بتوانیم راه شهید مطهری را ادامه بدهیم. امیدواریم همانگونه که مقام معظم رهبری در رابطه با دانشگاه در تراز انقلاب فرمودند دانشگاه ما نیز بتواند در تراز انقلاب قرار گیرد.
دکتر جلالی افزود: دانشگاه ما با مدیریت خوب دکتر اصلانی و دکتر خاتمی در سالهای گذشته موفق به کسب افتخار های متعدد شد. دانشگاه ما بر اساس هم اندیشی بین مدیران و اساتید برای رسیدن به دانشگاه تراز انقلاب باید مراتبی را طی می کرد که یکی تدوین سند انتظار دانشگاه بود. نکته ی مهم دیگر نیاز بودجه ی واحد برای دانشگاه بود و در این زمینه با جدایی بودجه ی بیمارستان از دانشگاه موافقت شد. دومین نکته ی مهم؛ تدوین سند استراتژیک بود که خوشبختانه با دو پایشی که انجام شد به بخشی از اهداف سند 5 ساله استراتژیک دانشگاه دست یافتیم که البته هنوز هم نیاز به کار و تلاش بیشتر برای پیشرفت و رسیدن به اهداف استراتژیک است.
دکتر جلالی افزود: از سال 94 تا کنون تلاش شد که پروژه های نیمه تمام به اتمام برسد. پروژه ی کلینیک نور، اولین بیمارستان دندانپزشکی در کل کشور و پروژه ی پرتو درمانی و پروژه های بسیاری دیگر به اتمام رسید و چند پروژه در حال اتمام نیز وجود دارد که یکی از آنها خوابگاه دانشجویی در برزیل است.
رئیس دانشگاه بقیه الله (عج)؛ ادامه داد: در حوزه ی تحقیقات و فناوری سیاست اصلی ما پژوهش های سازمان محور و محصول محور است. دانشگاه خوشبختانه در این زمینه سیر صعودی را طی کرد. در بین دانشگاههای علوم پزشکی در ایران دانشگاه رتبه ی دوازدهم در h index و رتبه ی نهم را بر اساس تعداد مقالات کسب کرد. در زمینه ی پورتال سایت جامع دانشگاه نیز سایتی جدید راه اندازی شد.
دکتر جلالی در حوزه ی فعالیت سلامت و درمان اعلام کرد: مهم ترین کاری که درون دانشگاه انجام شد پایش سلامت کارکنان بود. همچنین در عرصه های بیرون سازمانی در حوزه ی محرومیت زدایی و خدمت رسانی به مناطق محروم و زلزله زده کارهایی انجام شد که این امر برای دانشگاه و پرسنل بخش درمان بسیار افتخار آفرین است.
رئیس دانشگاه بقیه الله (عج)؛ در مورد پیشرفت های مراکز درمانی تابع دانشگاه خاطر نشان کرد: دانشگاه چهار زیر مجموعه درمانی دارد که خوشبختانه در بیمارستان بقیه الله خدمات شایسته ای انجام شده. ما توانستیم دومین mri را راه اندازی کنیم؛ دو دستگاه لاپاراسکوپی و چهار دستگاه اتو کلاو خریداری شد و بیمارستان به لحاظ کیفیت خدمات رسانی رو به پیشرفت رفت. در بیمارستان نجمیه به خدمات اینترونشن پرداخته شد و تعداد تخت های آی سی یو در بیمارستان جماران افزایش یافت. مرکز درمانی چهارم ما کلینیک امام خمینی است که مهم ترین کاری که در آنجا انجام شد ایجاد لابراتوار بود.
دکتر جلالی در حوزه ی پدافند غیر عامل نیز گفت: در حوزه ی پژوهش و سلامت کار های بسیار خوبی انجام شده و اکنون دانشگاه بقیه الله (عج)؛ مدتی است که به بحث تربیتی آموزشی علمی نوین نظامی پرداخته است. چهار رشته ی جدید در دانشگاه راه اندازی شد که عبارتند از: 1- کارشناسی ارشد پدافند غیر عامل در نظام سلامت، 2- کارشناسی ارشد پرستاری اورژانس، 3- کارشناسی ارشد اپیدمیو لوژی 4- کارشناسی دستیاری رادیولوژی
دکتر جلالی در پایان سخنان خود با تاکید تصریح کرد: کنگره های بین المللی در حوزه ی هپاتیت، نفرولوژی و پزشکی شخصی برگزار شد. در نهایت ما باید بدانیم اداره ی دانشگاه نیاز به یک کار تیمی دارد و نباید نگاه شخص محور در مدیریت دانشگاه وجود داشته باشد.

گفتنی است در این مراسم پنلی جهت پیشرفت دانشگاه در حوزه های آموزش، پژوهش و سلامت اجرا شد و از اساتید و مربیان عقیدتی و سیاسی برتر با اهدای لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.
منبع: روابط عمومی دانشگاه
کلمات کليدي
روابط عمومی -اخبار و اطلاعیه ها
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر

تهران ، میدان ونک ، خیابان ملاصدرا

88040060

ساختار و مراکز

لینک های مرتبط

مجلات دانشگاه


.کلیه حقــوق این وبسایت بــرای دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله محفوظ می باشد