دندان
با حضور فرمانده کل سپاه؛ اولین «بیمارستان تخصصی دندان پزشکی» افتتاح شد اولین بیمارستان و‌ کلینیک تخصصی دندان‌پزشکی ایران به نام دکتر شهید بهرام شکری اولین دندان پزشک سپاه با حضور سردار سرلشکر پاسدار محمد علی جعفری و ایرج حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی بقیة الله عج افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج)؛ اولین بیمارستان تخصصی دندانپزشکی کشور  با نام "مرکز پزشکی شهید بهرام شکری"  با حضور سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل‌سپاه پاسداران و ایرج حریرچی معاون وزیر بهداشت و درمان صبح امروز (دوشنبه 25 اردیبهشت) در محل دانشگاه بقیه‌اللّه تهران افتتاح شد
.
سرلشکر جعفری؛ فرمانده کل سپاه پاسداران در مراسم افتتاحیه گفت: این بیمارستان به این جهت اهمیت دارد که اولین بیمارستان تخصصی دندانپزشکی محسوب می‌شود و آنطور که رئیس دانشگاه بقیةاللّه (عج)؛ گفتند، چهارمین بیمارستان تخصصی دندانپزشکی در جهان پس از آمریکا انگلیس و کره‌جنوبی است
.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  ایران تصریح کرد: توجه سپاه به خدمات درمانی به این دلیل است که سپاه سازمانی انسان‌محور و نه تجهیزات‌محور است؛ سازمان‌های نظامی دیگر دنیا اگر قدرتی دارند محوریت آن به دلیل بهره‌گیری فناوری نظامی و قدرتشان است، اما سپاه پاسداران که نیرویی فرهنگی، سیاسی، امنیتی و نظامی است، ایجاب می‌کند بیش از گذشته نسبت به نیروی انسانی توجه داشته و محوریت سازمانی خود را بیش از گذشته در رابطه با نیروی انسانی گسترش دهد.

سرلشکر جعفری با اشاره به ویژگی‌های سپاه گفت: انقلابی بودن، مردمی بودن و خدمت به مردم از ویژگی‌های سپاه است؛ لذا سپاه پاسداران ویژگی‌هایی از جمله مکتبی بودن، ولایی بودن و مردمی بودن نیروها را محور و هدف حرکت خود قرار داده است.

وی افزود: چالش‌هایی که ما در حفظ این ویژگی‌ها داریم؛ الگوگیری و تقلید از سیستم‌های رایج در داخل کشور و دنیاست. این موضوع اشتباه است که ما در بحث نظامی از کشورهای دیگر الگو بگیریم، زیرا سپاه پیش از اینکه سازمانی نظامی باشد، سازمانی مردمی است

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران با بیان اینکه ارائه خدمات ما در مراکز پزشکی وابسته به سپاه باید نمونه و درجه یک باشد، گفت: اولویت ما در سپاه، نباید منافع اقتصادی و درآمدزایی باشد و نباید الگوی ما سازمان‌ها و شرکت‌های خصوصی باشند که نگاه آنها تنها کسب منافع مالی بیشتر است
 

وی افزود: هنر ما این است که سعی داریم خدماتمان به مردم ارزان و تا حد ممکن باکیفیت باشد. همچنین وظیفه و هدف دیگر مرکز آموزشی ما در بیمارستان بقیةاللّه (عج)، تربیت کادر ارزشی و متخصص است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: این بیمارستان با توجه به فرم و ویژگی‌ای که دارد، ان‌شاء‌اللّه تنها  به کادر سپاه اختصاص نداشته باشد و سایر مردم نیز بتوانند از خدمات آن استفاده کنند.

این بیمارستان در مساحتی حدود یک هزار و 650 متر مربع با 77 یونیت دندانپزشکی به مساحت مفید 950 متر مربع با استانداردهای روز دنیا افتتاح شد.

ارائه عالی ترین سطح خدمات دندانپزشکی با برترین کیفیت و ایمن با رویکرد سلامت محور، مبتنی با سبک زندگی اسلامی و ایرانی با استفاده از تجهیزات و یونیت های ساخت ایران از ویژگی های نخستین بیمارستان دندانپزشکی شهید شکری دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) عنوان شده است.

قرار است این بیمارستان تخصصی دندانپزشکی به صورت شبانه روزی در کلانشهر تهران به ارائه خدمات متنوع دندانپزشکی به درخواست کنندگان این نوع خدمات اعم از نیروهای مسلح و سایر شهروندان بپردازد.
در آیین افتتاح و بهره برداری این بیمارستان تخصصی دندانپزشکی دکتر علیرضا جلالی رییس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج)، حجت الاسلام و المسلمین محمد دهقانی نماینده ولی فقیه در این دانشگاه ،خانواده معزز شهید دکتر بهرام شکری و شماری از پزشکان، پرستاران و کادر درمانی بیمارستان بقیه الله العظمی (عج) حضور داشتند.

شهید دکتر بهرام شکری نخستین دندانپزشک رسمی سپاه بود که در سال 1360 از سوی گروهک مجاهدین خلق(منافقین) در خیابان ترور و به درجه رفیع شهادت نائل شد.


کلمات کليدي
روابط عمومی -اخبار و اطلاعیه ها
 
امتیاز دهی
 
 
عالی
0
0
1397/3/12 15:55:08
عالی

بيشتر

تهران ، میدان ونک ، خیابان ملاصدرا

88040060

ساختار و مراکز

لینک های مرتبط

مجلات دانشگاه


.کلیه حقــوق این وبسایت بــرای دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله محفوظ می باشد