جشن مهدویت
همزمان با میلاد منجی عالم بشریت جشن مهدویت و عدالت برگزار شد به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ به همت دفتر حوزه ی نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) مراسم جشن نیمه ی شعبان با حضور جمعی از کارکنان به همراه خانواده در مجموعه تفریحی-فرهنگی فدک برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین دهقانی، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه ضمن تبریک روز جوان و ولادت حضرت علی اکبر (ع) گفت: عدالت در جامعه هر چقدر هم رو به جلو پیش برود باز تا زمان ظهور حضرت ولی عصر (عج) کامل نخواهد بود. تنها عدالت از آن اهل عصمت و طهارت است و امام زمان (عج) می تواند عدالت را به معنای واقعی کلمه پیاده سازد.

حجت الاسلام والمسلمین دهقانی افزود: اگر چه ما در انقلاب اسلامی با رهبری امام خمینی (ره) سعی در پیمودن راه عدالت کردیم و پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین رهبری امام خمینی نشانی از عدالت بود. با این حال ما هنوز با گذشت 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی نتوانستیم عدالت را آنچنان که شایسته است پیاده سازیم. البته این موضوع جای تاسف دارد که چرا مسئولین ما نتوانسته اند عدالت را توسعه و ترویج دهند؟ امروز هم مسئولین باید عذر خواهی کنند و برای جبران این قضیه برنامه ریزی و تصمیم های درستی داشته باشند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه دانشگاه ادامه داد: مهدویت یعنی عبور به سمت آینده ی روشن و باطل کردن ظلم ها و برپایی عدالت کامل. ما به عنوان فرزندان این سرزمین موظف هستیم با استفاده از ترویج مهدویت زمینه ی ظهور را فراهم کنیم. ماه شعبان؛ ماه رسول خدا است. توجه داشته باشیم که ما باید تمام توان خود را به کار گیریم که زمینه ی ظهور را فراهم کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین دهقانی در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: ان شا الله به خانواده ی پرسنل دانشگاه خوش بگذرد و مسئولین بتوانند زمینه ی تعالی جامعه را ایجاد کنند. امید است که دوستان ما بتوانند زمینه ساز عدالت شوند تا به پاس گرامیداشت خون شهدای مدافع حرم و شهدای جنگ تحمیلی جامعه را به سمت آرمانی که مد نظر امام راحل بود هدایت کنند.

سخنران دیگر این برنامه حجت الاسلام برمایی ضمن تبریک روز جوان به معضل اجتماعی طلاق پرداخت و گفت: یکی از علت های طلاق خانواده ها هستند؛ با خرید سرویس های آنچنانی و فرهنگ چشم رو هم چشمی زندگی را به دشواری می کشانند و معیار اصلی زندگی را پول می دانند.

حجت الاسلام والمسلمین برمایی ادامه داد: بیشترین آمار طلاق در سه سال نخست زندگی است و این جای تاسف دارد. یکی دیگر از علل طلاق عدم توجه به تفریح و در خدمت خانواده بودن است. ما ایرانی ها به جای توجه به زندگی مشترک بیشتر به فکر کار کردن هستیم. همسر خانواده کار می کند و محیط خانه را تنها برای استراحت و خواب انتخاب می کند. به دنبال ایجاد تفریح مشترک نیستیم. طبق آمار رسمی تنها ما 7 درصد از کل درآمد ماهیانه ی خود را به طور میانگین برای اوقات فراغت مصرف می کنیم. اگر ما در هر ماه فقط یکبار هم تفریح منظم و برنامه ریزی شده داشته باشیم قطعا کیفیت زندگی را بالا برده ایم.

این استاد حوزه ادامه داد: روایتهای بسیاری است که زندگی را همچون ایمان می داند. برای زندگی عالی باید مهارت آموزی کرد. چله نشینی و دعای دم به ساعت باعث بهبود زندگی نمی شود. حتما باید عمل کرد. آمار طلاق در 5 سال اول زندگی شبیه جوک می ماند. 14 درصد طلاق ها در سال اول هست و هر چه زندگی مشترک بیشتر ادامه می یابد در سال های دوم، سوم و چهارم آمار بالاتر می رود و این یعنی که ما مهارت زندگی را خوب نیاموختیم.

حجت الاسلام برمایی در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: یکی از نشانه های ایمان کیفیت زندگی است. سریالهای خارجی ماهواره باعث از بین بردن نهاد خانواده شده است. مطمئن باشید با داشتن برنامه و آموختن مهارت زندگی دینی می توانیم یک خانواده ی خوب تشکیل دهیم. در دین اسلام به نهاد خانواده اهمیت بسیار داده شده است و راهکارهای زندگی نیز بیان شده است. در نهایت انسان مومن نسبت به خانواده ی خود مسئول است و جایگاه زن در اسلام بالا است و باید بدانیم که زمانی که ازدواج کردیم و زندگی مشترک تشکیل دادیم به جایگاه و شخصیت زن احترام بگذاریم تا باعث رشد وتعالی در خانواده و جامعه شویم.

گفتنی است جشن نیمه شعبان دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج)؛ سه شب متوالی تا روز دهم اردیبهشت ادامه خواهد داشت و برنامه های نمایشی متنوعی، ویژه بزرگسالان و کودکان اجرا خواهد شد.

کلمات کليدي
روابط عمومی -اخبار و اطلاعیه ها
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر

تهران ، میدان ونک ، خیابان ملاصدرا

88040060

ساختار و مراکز

لینک های مرتبط

مجلات دانشگاه


.کلیه حقــوق این وبسایت بــرای دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله محفوظ می باشد