[03/23/2018 03:12:33 ب.ظ] [۱۳۹۷ جمعه ۳ فروردين] [عضويت در پورتال] [ورود مديران]
Skip Navigation Links

 

 

معرفی :Springer Link

Springer Link از پیشرفته ترین محیط­های جستجوی اطلاعات در زمینه­های علوم پایه، فنی مهندسی و پزشکی بوده که شامل ژورنال و کتاب الکترونیکی است.این پایگاه یکی از منابع برگزیده محققین در دانشگاه­ها و همین طور صنایع بزرگ بوده که ژورنال­ها و کتاب­های منتشر شده توسط Springer با بیش از 150 سال سابقه را به­صورت الکترونیکی عرضه می­نماید. در حال حاضر، این مجموعه با بیش از 1600 عنوان ژورنال به­دقت بازبینی شده (Peer Reviewed) و تعداد زیادی کتب الکترونیکی، کتب مرجع و مجموعه­های آرشیو در اختیار محققین سراسر جهان  می­باشد و سالانه حدود 3000 عنوان کتاب جدید، کتاب مرجع و کتاب­های دوره­ای به آن اضافه می­گردد، مجموعه کتب الکترونیکی Springer شامل کلیه کتب چاپی این ناشر بزرگ بوده و به هر دو فرمت PDF و HTML عرضه می­گردد، همچنین امکان جستجو در متن کتاب و جستجوی هم­زمان در بین کتب و ژورنال­ها وجود دارد. Springer Link محیط برگزیده محققین است زیرا استفاده از آن آسان بوده و به سادگی اطلاعات مورد نیاز را در اختیار استفاده کننده قرار می­دهد.

 

بخش­های اصلی پایگاه Springer Link:

در این پایگاه امکان استفاده از جستجوی مقدماتی و پیشرفته، جستجو در عناوین محصولات این پایگاه و استفاده از خدمات آگاهی رسانی از طریق عضویت وجود دارد که به ترتیب به توضیح آنها خواهیم پرداخت.

 

عضویت (Register):

با عضویت در Springer Link و ایجاد یک پروفایل شخصی (My menu) می­توانید از امکان ذخیره نتیجه جستجو و آگاهی رسانی (Alert) استفاده نمایید. در My menu می­توانید نتایج انتخاب شده (Marked items) و تاریخچه جستجوی خود (Order history) را مشاهده نمایید، اما برای استفاده از alert و ذخیره نتیجه جستجوی خود (Saved items) باید با user name و password خود به سیستم وارد شوید. در حقیقت register به شما در جهت مدیریت زمینه های موضوعی مورد علاقه تان کمک ­ می­کند.

 

اگر قبلا در Springer Link عضو شده­اید بر روی گزینه Log in کلیک کنید. صفحه زیر برای شما باز می­شود. در قسمت های خواسته شده Username و Password خود را وارد کنید، در صورتی می­خواهید کامپیوتر Username و Passwordشما را به خاطر بسپارد گزینه Remember me را علامت دار و در غیر این صورت تنها بر روی گزینه Log in  کلیک کنید. بخش اول مربوط به Log in بعد از عضویت انفرادی و بخش دوم مربوط به Log in از طریق Username و Password مؤسسه­ای است که شما در آن مشغول به فعالیت هستید و آن را در اختیار شما قرار داده است.

 

 

عضویت در پایگاه Springrt :

چنانچه شما یک کاربر جدید هستید و هنوز عضو نشده اید بر روی گزینه Register کلیک کنید. سپس گزینه Register Individual را انتخاب کنید تا فرم عضویت برای شما نمایش داده شود. بعد از وارد کردن اطلاعات خواسته شده و تکمیل فرم، بر روی Register کلیک نمایید. اگر عضویت شما تأیید شود پیام Registration is complete همراه با Username که باید از طریق آن وارد سیستم شوید و شماره شناسایی شما که انتشارات Springer Link  به شما اختصاص داده است، نمایش داده می­شود.

 

 

با استفاده از Username و Password خود از قسمت Log in وارد شوید می­توانید از امکانات My Menu و Save Item استفاده نمایید. در قسمت My Menu آیتم های Marked Items، Alerts و Order History  را مشاهده می­کنید که در بخش­های دیگر در رابطه با انها توضیحاتی داده خواهد شد.

 

آگاهی رسانی  :(Alert)

پس از عضویت، با User name و Password خود به سیستم وارد (Log in) شوید و مانند قبل از تمامی امکانات جستجوی پایگاه استفاده نمایید. می­توانید موضوع جستجوی خود را با استفاده از Create label به لیستitems  Saved بیفزایید تا مقاله مورد نظرتان را در آن ذخیره نمایید به این شکل که روی مقاله مورد نظرتان کلیک کنید، در سمت راست صفحه گزینه Add to saved items را انتخاب نمایید تا صفحه زیر نمایش داده شود. در این صفحه می­توان مقاله مورد نظر را در یک Label جدید و با نام مورد نظر و یا در یک Label که قبلا ایجاد کرده اید و مقالات مشابه را در آن ذخیره نموده اید، ذخیره نمایید.

در همین صفحه شما می­توانید مقاله مورد نظرتان را برای اطلاع دوستانتان به آدرس email آنها ارسال نمایید.

همچنین می­توانید از طریق Label Management موضوع انتخاب شده خود را حذف یا ویرایش کنید و نام Label خود را تغییر دهید.

 

 

جستجو:

در این پایگاه به دو شکل می­توان به جستجوی منابع موجود در آن پرداخت:

جستجوی سریع (  Quick Search ). کلید واژه مورد نظرتان را  در بخش Find content by keyword وارد نمایید. در اینجا شما می­توانید ازعملگرهای موجود در Query Builder جهت محدود کردن جستجوی خود استفاده کنید.

عملگرها: 

 • AND: برای ترکيب دو مفهوم می­آيد و هر وقت بين دو کليد واژه در عبارت جستجو قرار گيرد، رکوردهايی را بازيابی می­کند که هر دو کليد واژه را با هم داشته باشد. مانند: debate AND pregnancy ، با این کار دامنه جستجو محدودتر می­شود.
 • OR: برای ترکيب کليد واژه های مشابه به کار می­رود و رکوردهايی را بازيابی می­کند که يک يا هر دو کليد واژه را در خود داشته باشند. مانند cancer OR neoplasm، در واقع دامنه جستجو وسیع­تر می­شود.
 • NOT: برای جدا کردن و کنار گذاشتن يک کليد واژه به کار می­رود و هر وقت بين دو کليد واژه قرار گیرد، رکوردهايی را بازيابی می­کند که کليد واژه اول را داشته باشد ولی کليد واژه دوم را نداشته باشد. مانند neoplasm AND NOT child ، این مورد هم دامنه جستجو را محدودتر می­کند.
 • *: با اضافه کردن اين کاراکتر به پايان کليد واژه يا کليد واژه ها ، کليه کلمه هايی که از لحاظ املايی ريشه يکسانی با کليد واژه مربوطه دارند بازيابی می­شوند. مثال: با جستجوی کليد واژه *econom کلمات economics، economy و economical و غيره بازيابي مي­شوند.
 • **: با اضافه کردن اين کاراکترها به پايان کليد واژه يا کليد واژه ها، تمام شكل­هاي آن كلمه بازيابي        مي­شوند. مثال: با جستجوي **sink   کلمات  sink، sinking،  sankو sunk را بازيابی می­کند.
 • (): در مواردی که از چند عملگر هم­زمان برای جستجو استفاده می­شود و يا مقدم و موخر بودن اين عملگرها برای نتيجه جستجويتان اهميت داشته باشد از پرانتز استفاده می­شود.
 • " ": زماني كه بخواهيد يك عبارت دقيقا جستجو شود از اين عملگر استفاده مي­كنيد.
 • استفاده از علائم اختصاری: می­توان عنوان مقاله، چکیده، نام نویسنده، ISSN، ISBN و یا DOI را هم به صورت اختصاصی با اضافه کردن علامت اختصاری آن در کادر جستجو کرد.

 

 

 در جستجو سریع با انتخاب انتخاب گزینه Subject collection (انتخاب موضوعی) و Content type (نوع منابع)  می­توانید جستجوی خود را محدود کنید.

Subject Collection شامل: معماری و طراحی، علوم زیستی و حیاتی، علوم رفتاری، تجارت و اقتصاد،شیمی و علوم مواد، علوم کامپیوتر، زمین شناسی و علوم زیست محیطی، مهندسی، علوم اجتماعی_ انسانی و حقوق، ریاضیات و آمار، پزشکی، فیزیک ونجوم و کامپیوتر حرفه­ای و طراحی می­باشد.

 Content Type شامل: نشریات (این بخش از Springer متن کامل بیش از 900 عنوان ژورنال خود را از جلد یک و شماره اول آن به صورت الکترونیکی تبدیل نموده و در مجموعه Journals عرضه می نماید.)، کتاب ها، مجموعه کتاب­های دوره­ای و آثار و کتب مرجع ، و پروتکل ها (Protocols: این بانک اطلاعاتی به عنوان بزرگ­ترین منبع حاوی نتایج تحقیقاتی آزمایشگاه ها که همگی از قبل بازبینی شده اند شناخته می شود، می­باشد.

پس می­توان در تمام محصولات Springer Link با انتخاب گزینه All و یا تنها در یک دسته از محصولات آن مانند مجلات جستجو کرد.

 

جستجوی پیشرفته:

با انتخاب گزینه More options وارد جستجوی پیشرفته می­شوید. که شامل گزینه های:

 • All text: کلید واژه مورد نظر شما را در تمام متن جستجو می­کند.
 • Title: عنوان مقاله یا بخشی از آن را وارد کنید و عناوین مقالات یا کتاب ها جستجو می­کند.
 • Summary: کلید واژه را در خلاصه متن (خلاصه مقاله ، جداول ، نمودار ، منابع و مآخذ) جستجو می­کند.
 • Author: نام نویسنده مقاله را در بین نویسندگان جستجو می­کند.
 • Editor:  نام ویرایشگررا جستجو می­کند.
 • ISSN: شماره استاندارد بین المللی نشریات.
 • ISBN: شماره استاندارد بین المللی کتاب.
 • Digital Object Identifiers) DOI): شماره اختصاصی مقالات.
 • Dates: تاریخ انتشار.
 • Order by:  ترتیب نمایش نتایج جستجو است. یعنی مشخص می­کنید که نتایج شما بر اساس ارتباط موضوعی یا ترتبب زمانی نمایش داده شود.

می­توانید از گزینه­های Content type و یا Subject collections جستجوی خود را محدود نمایید . با کلیک بر روی دکمه Find جستجوی شما آغاز می­شود.

 

نگاهی به صفحه نتیجه جستجو:

نحوه نمایش اطلاعات در صفحه جستجو به دو صورت:

        -  Expanded view (نمایش نتایج با اطلاعات کتابشناختی بیشتر نظیر Authors , DOI  Text , ISBN و غیره) و

Condensed view-          (نمایش نتایج تنها با  Authorsو Text) می­باشد،

 لینک­هایی که در این صفحه  را مشاهده می­شوند عبارتند از:

        جهت دانلود نتایج جستجو، ارسال نتایج جستجو به پست الکترونیکی،

       ذخیره نتایج جستجو که اگر با استفاده از Username و Password خود به سیستم Log in شده باشید این نتایج در Saved items و در All ذخیره می شود

         استفاده از RSS، که مخفف Really Simple Syndication و نوعی آگاهی رسانی است و برای خواندن خبرهای جدید بدون مراجعه به سایت طراحی شده است و برای استفاده از آن باید نرم افزار  RSSخوان برروی کامپیوتر شخصی شما نصب شود

Add to marked items      : افزودن مقاله نشان­دار شده به لیست انتخابی، با کلیک بر روی این گزینه مقاله مورد نظر شما به صورت موقت در My menu در قسمت Marked items ذخیره می شود. اگر روی گزینه Marked items کلیک کنید می توانید تنها مقالات انتخاب شده خود را مشاهده کنید.

Find     :  امکان جستجوی کلید واژه­ای در بین تمامی منابع (Within all content) و یا جستجو در میان نتایج بازیابی شده جهت محدود کردن نتایج (Within these result).

Start With      : نمایش نتایج جستجو بر اساس الفبایی عنوان منابع.

Content statues     : تقسیم نتایج بازیابی شده به منابعی که شکل الکترونیکی آن زود تر از شکل چاپی آن در اختیار کاربران قرار می گیرد و در واقع منابع در دست چاپ است (Online First) و منابعی که علاوه بر شکل الکترونیکی به صورت چاپی نیز منتشر شده و در اختیار کاربران قرار دارد (In Publication).

: Springer link Date      تقسیم نتایج بازیابی شده بر اساس محدوده زمانی معین.

Content Type      : تقسیم نتایج بازیابی شده بر اساس نوع مدرک.

      و همچنین گزینه های:Language ,Subject ,Copyright ,Publication ,Authors ,Editors که مانند موارد مذکور نتایج جستجو را محدود می­کند .

 

 

علاوه بر موارد ذکر شده که تقریبا در تمام نتایج بازیابی شده مشترک می باشد، گزینه­ای به نام Article Category در زمان جستجو در بین نشریات دیده می­شود که مقالات موجو در آن نشریه را به صورت Original Paper, Research Note, book review و... بر اساس تعداد تقسیم بندی می کند.

با انتخاب هر کدام از این گزینه ها جستجوی شما محدود تر می شود. به عنوان مثال می توانید جستجوی خود را به یک نویسنده، و سال مشخص یا تنها یک موضوع محدود نمایید.

 

نگاهی به متن مقاله:

در صفحه نتيجه جستجو با كليك كردن بر روي لينك عنوان مقاله می­توان اطلاعات کتابشناختی، چکیده و ماخذ مقاله مورد نظر را مشاهده کرد، متن كامل مقاله به فرمتهايPDF  و  يا HTML  و يا هر دو قابل بازيابي است. در این بخش می توانید از گزینه های زیر استفاده نمایید:

 • Add to marked items: افزودن مقاله نشاندار شده به Marked items در My menu.
 • Add to saved items: افزودن مقاله به لیست Saved items.
 • سفارش مقاله در صورتی که مشترک نیستید.
 • امکان جستجو در آرشیو مجله­ای که مقاله مورد نظر شما در آن چاپ شده است با کلیک روی عنوان مجله.
 • امکان جستجو تنها در همان شماره ای که مقاله مورد نظر شما در آن چاپ شده است با کلیک روی Issue.
 • امکان جستجوی موضوعی در بین سایر مجلاتی که همین موضوع را دارند با کلیک روی Subject collection.

 

 

همچنین با کلیک کردن روی عنوان مجله که در اطلاعات کتابشناختی وجود دارد وارد آرشیو مجله می­شوید. در اینجا می توانید اطلاعاتی را درباره مجله و موضوعات خاص تری که مجله در آنها طبقه بندی می­شود و امکان جستجو در هرکدام وجود دارد، مشاهده کنید. محدودیت­های موجود هم مانند بقیه صفحات است، مثل محدود کردن به یک تاریخ یا نام یک نویسنده خاص یا یک طبقه موضوعی.

 

 

Skip Navigation Links
پژوهش
مديريت اطلاع رساني و خدمات علمي Expand <a href='?ObjId=173&PageId=189'>مديريت اطلاع رساني و خدمات علمي </a>
مديريت مطالعات و بين المللExpand <a href='?ObjId=173&PageId=190'>مديريت مطالعات و بين الملل</a>
واحد توسعه و تحقیقات بالینی Expand <a href='?ObjId=173&PageId=2702'>واحد توسعه و تحقیقات بالینی </a>
مرکز تحقیقات دانشجویانExpand <a href='?ObjId=173&PageId=800'>مرکز تحقیقات دانشجویان</a>

نظر سنجي
پیشنهاد شما برای ایجاد رشد در امور تحقیقات و پژوهش دانشگاه بقیه الله (عج) چیست؟
    آرشيو...

تابلو اعلانات
آرشيو...

تعداد بازديد
تعدادبازديد 172900

لينکهاي مرتبط

مجلات علمي پژوهشي
لينکي در اين بخش قرارداده نشده

مهمترین اخبار
کسب رتبه پژوهشی واحدهای تحقیقات با... کسب رتبه پژوهشی واحدهای تحقیقات بالینی کشور ارسال کننده:
معاونت تحقیقات و فناوری
بازديد: 5612   1396/02/10
اولین جلسه ی هم اندیشی پایوران با ... اولین جلسه ی هم اندیشی پایوران با معاون تحقیقات و فن آوری و جانشین فرمانده پژوهشگاه ارسال کننده:
معاونت تحقیقات و فناوری
بازديد: 3026   1396/01/29
اسامی برندگان مسابقه کتابخوانی هفت... اسامی برندگان مسابقه کتابخوانی هفته پژوهش ارسال کننده:
مديريت مطالعات و بين الملل
بازديد: 2158   1395/10/22
مسابقه بزرگ کتابخوانی اخلاق در پژو... مسابقه بزرگ کتابخوانی اخلاق در پژوهش ارسال کننده:
مديريت مطالعات و بين الملل
بازديد: 2136   1395/10/06
هفته پژوهش گرامی باد هفته پژوهش گرامی باد ارسال کننده:
مديريت مطالعات و بين الملل
بازديد: 2222   1395/09/21
سمینار نیم روزه آینده پژوهی در غرب... سمینار نیم روزه آینده پژوهی در غرب آسیا و شمال آفریقا ارسال کننده:
مديريت مطالعات و بين الملل
بازديد: 2640   1395/03/09
آرشيو...

مقالات
آرشيو...


درباره ما | صفحه اصلی | گالري عکس | پرسش و پاسخ | تماس با ما|اخبار |نقشه سايت
© 2008 All rights Reserved. WWW.BMSU.Ac.Ir