[03/25/2018 06:13:31 ق.ظ] [۱۳۹۷ يکشنبه ۵ فروردين] [عضويت در پورتال] [ورود مديران]
Skip Navigation Links

 

 

 

معرفی نشریات الکترونیکی Thieme:

این پایگاه اطلاعاتی در حدود 130عنوان مجله علمی و پزشکی را به­صورت آنلاین در اختیار کاربران قرار می­دهد و خدمات ذیل را در کنار آن برای همه استفاده کنندگانا فراهم می آورد:

 • eFirst: دسترسی مستقیم به مقالات جدید پیش از چاپ
 • PDA (Personal Data Assistant): دسترسی به فهرست مندرجات و مقالات مجلات موجود در Thieme به صورت off line از طریق Pocket PC و Palm

 

 • CME: برای استفاده از CME باید در پایگاه به عنوان عضو ثبت نام کنید یا اصطلاحا(Register)  شوید. در حال حاضر تنها از پایگاه CME مجله European journal of ultrasound توسط انجمن پزشکی آلمان و اتریش و انجمن سونوگرافی سوئیس قابل تأیید است. افراد خارج از این دوکشور ممکن است بتوانند از طریق انجمن پزشکی ملی یا انجمن های متخصصین ملی خودشان امتیاز CME خود را دریافت کنند.

 مجله European journal of ultrasound در هر شماره یک مقاله برای آموزش مداوم پزشکی (Continuing Medical Education (CME))  دارد. خوانندگان هر مقاله در برابر پاسخ به 10 سوال مربوط به مقاله 3 امتیاز بازآموزی به دست می­آورند. به­طور متوسط 45 دقیقه وقت برای مطالعه مقاله لازم است و سپس پاسخگویی به 10سوال مربوطه در نظر گرفته شده است. بعد از پاسخگویی تنها یک­بار نتایج آزمون نمایش داده می­شود و امکان پرینت از مدرک  CMEوجود دارد.

 • Alert service: برای استفاده از سیستم آگاهی رسانی نیز باید عضو گروه انتشاراتی Thieme شوید، تا مجله مورد نظرتان را انتخاب و از صفحه فهرست مندرجات برای سیستم آگاهی رسانی خود استفاده نمایید. به این شکل که یکی از گزینه­های  Articles by email یا  efirst by emailرا انتخاب و ذخیره نمایید تا فهرست مقالات جدید آن مجله از طریق پست الکترونیکی برای شما ارسال شود.
 • RSS feed: مشابه Alert service است. به این ترتیب که پس از نصب نرم افزار آر.اس.اس خوان بر روی کامپیوتر شخصی، از آخرین اخبار درباره مجلات مقالات Thieme مطلع می­گردید.
 • Search profiles: با عضویت در این پایگاه امکان ذخیره و بازیابی جستجوی شما فراهم می­شود.
 • Individual articles: شرایط و تسهیلات خرید مقالات تمام متن را ارائه می­دهد.

 

 

 

بخش های اصلی پایگاه مجلات الکترونیکی Thieme:

 

Subject List: این گزینه سیاهه موضوعات مجلات الکترونیکی Thieme می­باشد. پس از انتخاب موضوع مورد نظر، از سمت راست صفحه، مجلات انگلیسی یا آلمانی زبان را انتخاب و مشاهده نمایید. با انتخاب عنوان مجله، فهرست مندرجات شماره جاری آن مجله در اختیار شما قرار می­گیرد.  با کلیک روی گزینه  Compile your Own Selection می­توانید موضوع مورد نظر خود را در بخش My selection به عنوان یک Alert ذخیره کنید.

 

 

Alphabetical list:

سیاهه الفبایی تمام مجلات گروه انتشاراتی Thieme را در اختیار قرار می­دهد. شرح برخی علائم :

   : این بدین معناست که شکل الکترونیکی مقالات این مجله سریع­تر از شکل چاپی آن در اختیار خوانندگان قرار     می گیرد.

 : نشان­دهنده این است که مجله به تازگی به سیاهه مجلاتی که توسط گروه انتشاراتی Thieme منتشر می­شود افزوده شده و به چاپ رسیده است.

 : بدین معنی است که این مجله به سیاهه مجلاتی که توسط گروه انتشاراتی Thieme منتشر می­شود افزوده شده   و­لی مقالات آن هنوز در دسترس نیست و بزودی در اختیار کار بران قرار خواهد گرفت.

Discontinued : در انتهای سیاهه الفبایی مجلات مشاهده می­کنید که در زیر آن هم سیاهه ای از مجلات وجود دارد. اینها مجلاتی هستند که دیگر توسط انتشارات Thieme منتشر نمی­شوند یا با مجله دیگری ادغام شده و چاپ می­شود و یا ناشر دیگری آن را چاپ می­کند.

merged into  : به معنی ادغام شدن مجله با یک مجله دیگر است که نام آن نیز آورده می­شود، و اگر ناشر دیگری آن مجله را منتشر کند نام ناشر جدید در مقابل نام مجله قید می­شود، مانند:  published by Wiley-Blackwell as of 2008.

 

 

روش جستجو در مجلات الکترونیکی Thieme:

Quick search: زمانی­که نیاز به جستجوی دقیق و پیجیده­ای نداریم و به­صورت کلی جستجو می­کنیم. علائمی که برای محدود کردن جستجو به­کار می­روند:

·        " ": برای جستجوی یک عبارت.

·    *: زمانی­که ریشه یک واژه را داریم اما می­خواهیم در بین مشتقات آن هم جستجو انجام شود از علامت ستاره  استفاده می­کنیم. برای مثال: “letha*”  ، که منجر به بازیابی “lethal” و “lethality”خواهد شد.

·    زمانی­که چند کلید واژه را با فاصله و پشت سر هم در کادر جستجو وارد می کنیم، کلید واژه ها به­صورت خودکار توسط عملگر  OR با هم ترکیب می­شوند. امکان محدود کردن و استفاده از عملگرهای AND و NOT هم وجود دارد.

 

 

Advanced search:

جستجوی پیشرفته این امکان را به شما می­دهد که چند موضوع را هم­زمان با هم جستجو کنید، مانند جستجوی همزمان بین کلیدواژه ها و نام نویسنده در یک یا چند سال مشخص.

بخش­هایی که در جستجوی پیشرفته قابل مشاهده هستند:

·        Search in full text: می­توان چند کلید واژه یا عبارت را با استفاده از علائم گفته شده در جستجوی سریع با هم ترکیب کرد.

·    Authors: می توان تنها نام یک نویسنده خاص را جستجو کرد. با علامت­دار کردن عبارت First author جستجوی شما محدود به نویسندگان اول مقالات می­شود. 

·    Search in: این گزینه امکان محدود کردن جستجو به یک موضوع خاص، و یا تنها مجلات انگلیسی یا آلمانی زبان ر ا در اختیار قرار می دهد.

 

 More options: گزینه­ای است که در سمت راست صفحه جسنجوی پیشرفته قرار دارد و با انتخاب هر مورد، کادر مربوطه به صفحه جستجوی پیشرفته شما افزوده می­شود:

·    Time period: این گزینه به شما امکان می­دهد تا مقالاتی را که تنها در یک دوره زمانی خاص چاپ شده­اند را جستجو کنید، مثلا مقالات منتشر شده از سال­ 2007 به بعد.

·    DOI Digital object Identifier)): شماره اختصاصی هر مقاله (شناسگر دیجیتالی) که با وارد کردن آن فقط همان مقاله نمایش داده می­شود.

·        Add another author: افزودن کادر جدید برای جستجوی نام یک نویسنده دیگر.

·        Institution: افزودن کادری جهت جستجو در نام مؤسسات.

·        Add another journal: افزودن کادری جهت جستجو در یک مجله دیگر.

·        Remove additional fields: حذف محدودیت­هایی که در more options به صفحه جستجوی خود   افزوده­اید.

 

CrossRef Search: این گزینه با هدف جستجوی هم­زمان در بین پایگاه­های اطلاعاتی علمی دیگر از جمله PubMed و سایر پایگاه هایی که منابع تمام متن را به صورت آنلاین ارائه می­دهند، طراحی شده است.

 

 Log in و Register now:

اگر شما قبلا در Thieme عضو شده­اید با استفاده از Username و Password  خود و از قسمتLog in  وارد سیستم شوید. در غیر این صورت روی گزینه register now کلیک کنید.

 

نحوه عضویت در پایگاه Thieme :

 • گام اول: بعد از کلیک روی Register now صفحه­ای مانند صفحه زیر برای شما باز می­شود، یکی از چهار مورد را که برای شما مناسب­تر است، انتخاب کنید:

Offer Request for Clinics, Universities, Research Institutes and Companies                  : دسترسی

                      به منابع آنلاین Thieme از طریق مؤسسه­ای که هزینه اشتراک را پرداخت می­نماید.

Registration for Individual Subscribers                : عضویت برای اشتراک انفرادی، که عضو هزینه­ای را شخصا    

                     پرداخت  و از مجلات آنلاین استفاده می­کند.

Registration for Advanced Options                : اگر شما نمی­خواهید که به­صورت انفرادی مجلات آنلاین را

                     مشترک شوید این عضویت برای شما مفید خواهد بود، زیرا با عضویت در آن می توانید از خدمات آگاهی رسانی مقالات

                     جدید، ایجاد پروفایل جستجو و ذخیره سیاهه مجلات مورد نظر استفاده کنید.

Registration for a Free Online Sample Issue               : عضویت برای یک شماره آنلاین رایگان است. زمانی­که

                    سیاهه ای از مجلات را در پروفایل شخصی خود ذخیره می­کنید با گزینه Sample issue مواجه می­شوید، اگر با  Password               خود به سیستم Log in شده­اید با کلیک روی این گزینه، فهرست مندرجات شماره رایگان آن مجله در اختیار  

                    شما قرار خواهد گرفت.

 

 

 • گام دوم: نام کشور و آدرس Email خود را وارد کنید. Username و Password خود را انتخاب کنید.

 

 

 • گام سوم: مشخصات شخصی و شغلی خود را وارد کنید.

 

 • گام چهارم: مجلاتی را که می­خواهید مشترک شوید یا به تمام متن مقالات آن دسترسی داشته باشید، انتخاب کنید.
 • گام پنجم: شماره اشتراک مجلات چاپی خود را وارد کنید، این شماره را در بالای برچسب آدرس مجلات چاپی که برای شما ارسال می­شود خواهید یافت.
 • گام ششم: اطلاعات خود را کنترل کنید، اگر به مورد اشتباهی برخورد کردید روی گزینه Change برای اصلاح آن اشتباه کلیک کنید. در غیر این صورت روی گزینه Continue کلیک کنید. حال شما با موفقیت عضو شده­اید و در صورت نیاز پس از چند روز می­توانید اطلاعات شخصی خود را تغییر دهید.

 

نگاهی به صفحه نتایج:

بعد از انجام یک  جستجوی سریع یا پیشرفته، نتایج به شکل  اطلاعات کتابشناختی یعنی نام نویسنده، عنوان مقاله، مشخصات مجله و سال انتشار نمایش داده می­شود. مقالات به دو شکل PDF و  HTML در دسترس است. در سمت راست صفحه تعداد کل نتایج و صفحه­ای که در آن هستید، نشان داده شده­است. اگر با استفاده از  Username و Password خود وارد سیستم شده باشید در قسمت Save search profile می­توانید عبارات جستجوی خود را به­عنوان یک Alert تعریف کنید تا زمانی­که یک مقاله جدید به مجموعه اضافه می­شود به صورت هفتگی، ماهیانه و یا سالیانه از طریق آدرس Email به شما اطلاع داده شود و در قسمت My search profile برای شما ذخیره شود.

Back to search: برای بازگشت به صفحه جستجوی پیشرفته و تغییر جستجو می­باشد.

 

نگاهی به متن مقاله:

با کلیک بر روی یکی از نتایج جستجو می­توانیم چکیده مقاله را همراه با اطلاعات کتابشناختی آن مشاهده کنیم. برای مشاهده متن کامل مقاله از سمت راست یکی از دو شکل HTML ویا PDF را انتخاب می­کنیم. ((Table of content فهرست مندرجات همان شماره از مجله را که مقاله دریافت شده، در آن چاپ شده است را نشان می­دهد. در قسمتOther issue امکان انتخاب شماره دیگری از همین مجله و یا یک مقاله دیگر با استفاده از شماره صفحه آن وجود دارد.

Services: خدماتی از جمله  Sample issueرا فراهم می­کند.

:Download Bibliographical Data اگر شما بخواهید اطلاعات کتابشناختی مقاله مورد نظر خود را در یکی از پایگاه های مدیریت ماخذ مثلا EndNote ذخیره کنید روی این گزینه کلیک کنید.

 

 

خدمات آگاهی رسانی (Alert services):

برای استفاده از خدمات آگاهی رسانی باید حتما عضو پایگاه شده باشید و با استفاده از Username و Password خود Log in  شوید. سپس از روی صفحه سیاهه الفبایی مجلات، مجله مورد علاقه خود را انتخاب کنید تا فهرست مندرجات آن را مشاهده نمایید. در سمت راست این صفحه در قسمت services بخش Alert service را مشاهده می کنید، یکی یا هر دو گزینه را انتخاب و Save را کلیک کنید تا در My alert ذخیره شود.

RSS: مشابه Alert service است و جهت اطلاع از آخرین اخبار درباره مجلات مقالات Thieme می­باشد با این تفاوت که باید نرم افزار آر.اس.اس خوان بر روی کامپیوتر شما نصب شود.

 

اگر شما در سیستم log in باشید گزینه های زیر را مشاهده می­کنید:

 • My search profile: این امکان را به شما می­دهد تا استراتژی جستجوی خود را ذخیره کنید. روی آن کلیک کنید و یک نام برای جستجوی خود انتخاب کنید و سپس روی گزینه Next کلیک کنید، صفحه­ای مشابه جستجوی پیشرفته مشاهده می­کنید، کلید واژه مورد نظر را نوشته و گزینه Search and Save را کلیک کنید، حالا شما می­توانید این جستجو را در پروفایل خود ذخیره کنید. امکان ویرایش و یا حذف کلید واژه و پروفایل وجود دارد.
 • My Selection: این گزینه به شما امکان می دهد سیاهه ای از مجلات مورد علاقه خود را انتخاب کنید. آن را کلیک کنید، برای سیاهه خود یک نام انتخاب کرده و روی گزینه Next کلیک کنید، از سیاهه، مجله مورد نظرتان را انتخاب و روی Add کلیک و ذخیره کنید. با استفاده از گزینه Remove  هم می­توانید مجله­ای را از سیاهه خود حذف کنید.

 • My Settings: برای اصلاح و تغییر اطلاعات شخصی شما است.
 • My Subscriptions: در این بخش می­توانید مجلاتی که به­صورت انفرادی یا از طریق مؤسسه مشترک هستید مشاهده کنید.
 • My Alerts: همان­طور که قبلا توضیح داده شد جهت اطلاع از مقالات جدید و یا شماره الکترونیکی یک مجله می­باشد، که از طریق Email به شما اطلاع داده می­شود.

 

پایگاه مجلات الکترونیکی انتشارات Thieme برای استفاده بهتر و مفیدتر کاربران خود از پایگاه، دو بخش Help و FAQ ((Frequently Asked Questions روی پایگاه خود قرار داده است که مطالعه آن برای کاربران توصیه می­شود زیرا اطلاعات کاملی در مورد خود پایگاه و نحوه استفاده از آن را دارا است.

Skip Navigation Links
معاونت بازرسی
معاونت آموزشExpand <a href='?ObjId=170&PageId=171'>معاونت آموزش</a>
معاونت فرهنگي دانشجوييExpand <a href='?ObjId=170&PageId=172'>معاونت فرهنگي دانشجويي</a>
معاونت تحقیقات و فناوریExpand <a href='?ObjId=170&PageId=173'>معاونت تحقیقات و فناوری</a>
مدیریت تربیت بدنی
معاونت پشتيبانيExpand <a href='?ObjId=170&PageId=175'>معاونت پشتيباني</a>
معاونت بهداشت و درمانExpand <a href='?ObjId=170&PageId=176'>معاونت بهداشت و درمان</a>
معاونت طرح و برنامه و بودجه و امور مالیExpand <a href='?ObjId=170&PageId=492'>معاونت طرح و برنامه و بودجه و امور مالی</a>
معاونت منابع انسانی
معاونت حقوقی
مرکز فن آوری اطلاعات و ارتباطات(فاوا)Expand <a href='?ObjId=170&PageId=320'>مرکز فن آوری اطلاعات و ارتباطات(فاوا)</a>


تابلو اعلانات
آرشيو...

تعداد بازديد
تعدادبازديد 277851

لينکهاي مرتبط
لينکي در اين بخش قرارداده نشده

مجلات علمي پژوهشي
لينکي در اين بخش قرارداده نشده

مهمترین اخبار
آرشيو...

مقالات
شورای مشورتی جوانان دانشگاه شورای مشورتی جوانان دانشگاه ارسال کننده:
حوزه بسیح دانشجویی
بازديد: 2146   1396/07/30
کرسی چهارم آرمان کلید خورد.. کرسی چهارم آرمان کلید خورد.. ارسال کننده:
حوزه بسیح دانشجویی
بازديد: 1127   1396/07/17
کرسی سوم آرمان گرا کلید خورد... کرسی سوم آرمان گرا کلید خورد... ارسال کننده:
حوزه بسیح دانشجویی
بازديد: 6556   1395/11/19
دانلود خلاصه مقالات دومین کنگره مل... دانلود خلاصه مقالات دومین کنگره ملی تروما ارسال کننده:
قطب علمی آموزشی تروما
بازديد: 4200   1395/09/20
مهارت مدیریت زمان مهارت مدیریت زمان ارسال کننده:
معاونت فرهنگي دانشجويي
بازديد: 7101   1395/08/23
کرسی دوم آرمان گرا براه افتاد کرسی دوم آرمان گرا براه افتاد ارسال کننده:
حوزه بسیح دانشجویی
بازديد: 7168   1395/08/09
آرشيو...


درباره ما | صفحه اصلی | گالري عکس | پرسش و پاسخ | تماس با ما|اخبار |نقشه سايت
© 2008 All rights Reserved. WWW.BMSU.Ac.Ir